Skip to content Skip to footer

Dubleksten yorulanlar Armoni-3’e geliyor

Akven İnşaat’ın Başiskele Yuvacık’ta hayata geçirmekte olduğu Armoni-3 projesi tam gaz ilerliyor. Armoni-3 çok farklı özellikleriyle dikkat çekiyor

Kocaeli’nin önemli müteahhitlerinden Akven İnşaat Genel Müdürü Volkan Gümüş, projede gelinen son durumu ve Armoni-3’ün ayrıcalıklarını En Kocaeli Gazetesine şu sözlerle anlattı:

KONSEPT PROJE
“Armoni, Akven İnşaat’ın konsept projeleri. Başiskele Yuvacık bölgesinde daha önce 1 ve 2. etap projelerimizi tamamlamıştık. Şimdi 3. etap projemizi gerçekleştiriyoruz. Armoni-3 tam olarak Fatih Mahallesi Hastane Caddesi üzerinde.

DÜZAYAK, DOĞA İLE İÇ İÇE
Projemiz 6 bin 75 metrekare alan üzerine kurulu. 4 blok ve 40 daireden oluşuyor. Butik ve düzayak bir site. Asansör mevcut. Doğa ile iç içe. Yüzme havuzu, spor ve yaşam alanları var. Projemizde pek çok önemli detay söz konusu.

KABADA YÜZDE 85
Öncelikle inşaat hakkında bilgi vermek gerekirse. Şu an itibariyle yüzde 60’lar seviyesindeyiz. Normalde 2022 yılsonuna kadar süremiz var. Ama bizim hedefimiz temmuz sonu ağustos gibi. Kaba inşaatta yüzde 85 seviyesindeyiz. Betonarme kısımlarında son bloktayız. İnce işlerde yani sıva alçı gurubu ilk ve ikinci blokta çalışmalar devam ediyor. Daha sonra seramik uygulamamız, mobilya grubu, mermer dizaynları yapıldıktan sonra dairelerimiz bitmiş oluyor.

ALTTAN ISITMA
Projedeki en dikkat çeken, bence en güzel detayımız yerden ısıtma olması. Ama biz zeminlerde sadece seramik kullanıyoruz. Bütün mekanlar seramik. Hiçbir yerde parke grubu yok. Bunun nedeni, taşın ısı iletkenliğinin daha fazla olması. Ayrıca alerjik hastalıklara karşı da faydalı.

BALKONLAR BİLE
Ayrıca 21 metrekarelik balkon terasta da yerden ısıtmamız var. Çünkü balkonu kapattığınız zaman rahatlıkla kış bahçesi olarak kullanabilirsiniz. Televizyon için alt yapı hazır. Sadece yaz için değil 7/24 kullanım için yaşam alanı olarak tasarladık.

SEYİR ALANI GENİŞ
Asıl amaçlarımızdan biri seyir alanını geniş tutmak. Ayrıca mahremiyeti önemsemek, insanların evlerinde rahat edebilmelerini sağlayarak. Zaten tasarımı da bu düşünceden yola çıkarak yaptık.

DUBLEKSTEN YORULANLAR GELİYOR
Dairelerimiz 185 ve 210 metrekare. Genelde bu metrekareler dubleks dairelerde olur. Bizim müşteri kitlemiz daha çok dubleksten yorulanlar. Türk kültüründe daha düzayak daireler kullanışlıdır. O yüzden böyle bir fark yarattık. Bu farktan memnunuz. Müşterilerimizin de bu zamana kadar gösterdiği ilgi ve talep gayet iyi.

BEĞENİ ÜST DÜZEY
Müşteriler geldiği zaman beğeni ve tasarım açısından hiç sıkıntı yok. Çünkü bir hanımefendinin ya da beyefendinin en çok arzu ettiği detaylara biz zaten dikkat ediyoruz, tasarım ve uygulamalarımızı o detaylara göre yapıyoruz.

HİÇ KAPANMAYACAK MANZARA
Projemizin balkon kısımları tamamen vadiye bakıyor. Bu bölgenin doğası da ayrı. İnsanlar bu yüzden burayı tercih ediyor. Hiç kapanmayacak bir manzara sunuyoruz.

ÇOCUKLAR DOLAŞABİLİR
Çocuklar bisikletleriyle sitemizde rahatlıkla dolaşabilir. Otoparkımız, açık havuzumuz, sosyal donatılarımız mevcut. Basketbol sahası, oyun gurubu var. Buradan bir daire değil yaşam alıyorsunuz.

GENİŞ BAHÇE ALANLARI
Pandemi döneminde çocuklarımız hayatlarını tamamen site ortamında geçirdi. İnsanlar rahatça dışarı çıkabileceği, çocuklar oyun oynayabileceği, gezebileceği alanları çok aradılar. Bu yüzden bu projede bahçe katlarında dubleks gibi bahçe alanları mevcut. Bu bahçe alanları da 120-130 metrekareden başlıyor ki ciddi bir alan.

ÇİFT SIRA DUVAR, ARASINA İZOLASYON
Binalarımız üç cepheli. Yan daire ile tek ortak duvarımız mutfak. Biz bitişik odalarımızda bile çift sıra duvar ve arasına ses izolasyonu yapıyoruz. Bizim memnuniyet noktalarımız bunlar. Ama biz bu ses izolasyonunu bu işlere başladığımızdan beri yapıyoruz.

“MEMNUN MUSUNUZ?”
Kullandığımız malzemeyi teyit ediyoruz. Müşterilerimize, “Memnun musunuz?” diye soruyoruz. Bizim kendi standardımız bu bizim. Yönetmeliğe bağlı kalmıyoruz. Akven İnşaat olarak bir standart oluşturduk. Ve bu standartları hep yukarı çıkarıyoruz. Bizi bu günlere taşıyan da bu.

SORUNLARI EN BAŞTA ÇÖZERİZ
Detaylardaki çalışmalarımız uzun ama uygulamamız kısa sürer. Tüm sorunları en başta çözeriz. Bizi diğerlerinden ayıran en önemli özellik bu olsa gerek. Zaten böyle yaparsanız marka olursunuz. Hiçbir şikâyet butonumuz yoktur firmayla alakalı. Demek ki doğru işler yapıyoruz. Bu da bizi tatmin ediyor.

İSTERSENİZ KİLER OLUR!
Evimizdeki bazı bölümleri çok amaçlı düşündük. Mesela müstakil WC’nin bulunduğu yeri, isterseniz kilere çevirebilirsiniz. Orada bu dönüşüm için gerekli teknik kolaylıklar da mevcut. Yani bu tür enstrümanlarla proje istediğiniz şekle dönüşebiliyor.

TAVANIMIZ YÜKSEKTİR
Biz nitelikli, işlevsel, kullanılışlı yapılar yapıyoruz. Tavanımız yüksektir. Koridorlarımız geniştir. Balkonlarımız büyüktür. İlave dolap alanlarımız mevcuttur. Sloganımız “Dövize göre daha çok kazandırıyoruz” dur. Çünkü dairelerimiz değerlidir. Her zaman değerine değer katar.”

Kaynak

Haber Detayı

Merkez Ofis
Körfez Mh. Berk Sokak
Dolphin AVM Kat:3 No: 319 İzmit / KOCAELİ

Yuvacık Satış Ofis
Fatih Mah.Hastane Cad. No:51 Yuvacık – Başiskele / KOCAELİ

Başiskele Satış Ofis
Fatih Mah. Tınaztepe Cad.
110-114 Başiskele / KOCAELİ

Akven İnşaat © 2024. Tüm hakları saklıdır

© Designed by MonoPenta C.B.